Tápláléktáblázat, hogy mindig be tudd állítani... qt2jk970yvqcecymtv5dom3rxhtjs4qt2jk970yvqcecymtv5dom3rxhtjs4

Tápláléktáblázat

NyersanyagokEnergia (kcal)Fehérje (gramm)Zsír (gramm)Szénhidrát (gramm)Élelmi rost (gramm)
GABONAFÉLÉK, LISZTESÁRUK, KENYEREK
Árpagyöngy3609,02,065,020,7
Bakonyi barna kenyér2508,51,050,05,1
Biotoastkenyér2707,03,950,02,0
Búzacsíra50025,08,042,010,6
Búzakorpa52015,05,550,045,0
Búzadara3509,41,074,04,1
Búzaliszt37012,31,075,04,5
Chips (átlag)500-5504,535,050-55,04,0
Diabetikus kenyér (szegedi)22016,41,035,0
Diabetikus zsemle, 1 db (szegedi)1208,00,520,0
Diabetikus korpás kenyér23022,03,027,0
Durumtészta (Barilla)34012,51,572-75,03,0

Extrudált kenyér (Abonett, Dexi, Wasa) átlag

Abonett, 1 db

Dexi, 1 db

Wasa, 1 db

350

15

25

35

9,5

0,4-0,7

0,6

1,0-1,3

1,0-2,0

0,1

0,2

0,2-0,7

70,0

3,0-3,3

5,5

4,8-7,5

6,0-16,3

0,5

0,3

1,5-2,4

Fehér kenyér, alföldi kenyér2508,81,555,03,9
Félbarna kenyér2509,81,050,06,3
Gabonamagvak (átlag)33013,02,070,015,0
Gabonapelyhek, préselt (búza, zab)350131,56512-15
Graham-kenyér27010,01,055,011,6
Graham-toastkenyér2452,647,04,4
Hajdina3359,01,771,04,0
Kalács320-3409,45,0-7,554-60,01,5-3,0
Keményítő (átlag)3502,085,0
Kétszersült41011,04,580,04,2
Kukorica, pattogatott4009,04,062,09,8
Köles37011,04,071,021,7
Kifli, 1 db = 44 g1304,51,025,01,5
Lenmagos kenyér3306,055,04,8
Kukoricadara3509,63,170,2
Pászka, tönköly38010,41,080,03,2
Perec (sült), stangli (átlag)40011,310,660,0
Pesti tartós kenyér26010,03,548,03,0
Pogácsa (átlag)4208,521,445,53,4
Puffasztott búza (átlag)3509,02,070,02,5
Puffasztott rizs3508,01,075,04,3-6,7

Puffasztott tönkölybúza

1 db = 10 g

1 db = 6 g

355

35

20

8,0

0,8

0,4

2,0

0,1

0,1

70,0

7,0

4,0

8,8

0,3-0,9

0,2-0,5

Rizs, rizsliszt3508,00,580,04,6
Rizs, barna3508,00,580,010,2
Rozskenyér235-2608,01,048-54,03,1-7,6
Rozsliszt, tlejes kiőrlésű3259,51,566,010,5
Sós keksz (átlag)46010,017-2355-70,00,5-3,0
Sós keksz, olajos maggal4808,026,050,04,1
Sós pálcika, perec43011,06,080,04,0
Száraztészta (átlag, 4 tojásos)40015,03,570-75,03,2
Száraztészta (4 tojásos, tönkölybúzalisztes)36014,53,074,03,2
Szójababtúró (Tofu)8513,010,01,0
Szójagranulátum, kocka36045,02,040,020,0
Szójaliszt (zsírtalanított)33547,00,633,022,0
Üvegtészta340-3605,580,06,4-7,4
Tönkölybúzás, teljes kiőrlésű toastkenyér22010,81,043,06,5
Zabkorpa3159,54,058,027,8
Zsemle, 1 db = 54 g1505,00,530,01,7
Zsemlemorzsa36510,02,075,03,6
Vollkorn-brot (Teljes kiőrlésű kenyér)1701,540,08,7
NyersanyagokEnergia (kcal)Fehérje (gramm)Zsír (gramm)Szénhidrát (gramm)Élelmi rost (gramm)

ÉDESIPARI TERMÉKEK

Befőzőcukor, diabetikus400100,0
Babapiskóta3909,54,080,0
Canderel csokoládé (átlag)4808,035-40,035,0
Canderel édesítőpor38094,0
Csokoládé (ét) 70%5205,539-50,030-34,010,5
Csokoládé (tej)5509,034-37,048-55,02,1-9,0
Csokoládé, marcipánkrémes5004,528,058,03,4
Csokoládéval bevont zselé3752,07,074,01,8
Cukor400100,0

Cukormentes keksz (STOP)

Cukormentes keksz, 1 db

430

15

12,0

0,4

11,0

0,4

70,0

2,5

7,0

0,2

Diabetikus méz (12 g fruktóz, 56 g szorbit)18068,0
Diabetikus aprósütemény (átlag, fruktóz + édesítő)450-5507,515-35,050-60,03,5
Diabetikus aprósütemény (átlag, szorbit és/vagy édesítő)450-5506,515-35,050-60,02,6-3,0
Diabetikus csokoládé (inulinnal)50016,031,043,015,0
Diabetikus csokoládé (ét)5755,047,540,01,8
Diabetikus csokoládé (tej)5708,037,047,03,0
Diabetikus cukorka (átlag, szorbittal)24095,0
Diabetikus nápolyik (átlag)500-6006,530-35,055,01,3
Diétás mogyorókrém56050,0
Gabonapehely, Corn Flakes3707,51-1,584,03,0
Gabonapehely, Fitness, Wellness3607,51,580,05,9
Gabonapehely, ízesített380-4004,5-6,510,075-80,04,1
Fagylalt, zsírszegény1200,128,0
Fruktóz (gyümölcscukor)400100,0
Glukonon, szorbitol (hasznosuló szénhidráttal)23063,0
Jégkrém, tejszínes165-2603,04,5-17,520-28,0
Jégkrém, fruktózzal (csokis)1702,05,028,03,5
Jégkrém (fruktóz + szorbit)110-1203,03,0-6,513-20,0
Jégkrém, light (aszpartám, aceszulfám)382,4
Keksz, Albert4408,515,070,02,5
Kakaós krémmel töltött omlós keksz4953,024,562,03,6
Keksz, háztartási42010,06,580,03,0
Keksz, Jó reggelt! (átlag)4507,017,065,05,7
Keksz, omlós, édes (átlag)480-5308,023-29,065,01,8-2,5
Kakaópor38021,019,032,039,5
Kakaópor, sovány20015,010,510,0
Kakaópor, instant3603,03,177,56,5

Korpovit (korpás keksz)

Korpovit, 1 db (4,4 g)

440

19

16,0

0,7

1,3

0,5

64,5

3,0

8,5

0,4

Méz36080,0
Müzli, natúr (light)310-3307,53,560-65,08,5
Müzli, ízesített400-4506,016,055-65,09,3-11,7
Nápolyik (átlag)5506,524,065,00,6-1,0
Pudingpor (átlag)3409,04,065,00,4
Pudingpor, diabetikus (laktóz, fruktóz, polialk.)37010,04,253,00,4
Süssina édesítőpor34085,0
Zabfalatok465-5157,521-28,553-60,05,9-6,7
NyersanyagokEnergia (kcal)Fehérje (gramm)Zsír (gramm)Szénhidrát (gramm)Élelmi rost (gramm)
ZÖLDSÉGEK, SZÍNES FŐZELÉKEK, KONZERVEK
Babcsíra1510,12,41,1
Brokkoli253,324,1
Burgonya902,5203
Burgonyapüré-por3358,51756,6
Cékla301,364,2
Cukkini301,50,552
Csemegeuborka150,521,9
Csiperkegomba40633,8
Fejtett bab167100,52912
Fejes saláta, jégsaláta201,522-3
Káposzta, fejes, vörös301,562,5-4,5
Karalábé40275,1
Karfiol302,50,542,4
Ketchup1001,50,314-230,5-2,6
Kelbimbó5050,564
Kelkáposzta403,544,5
Kínai kel201,02,05,5
Kukorica, tejes1306,51,524,08,8
Kukorica, konzerv1156,51,522,02,8
Laskagomba402,06,02,8
Lecsó, konzerv402,00,46,0-8,04,3
Lencse34026,02,053,019,3
Mélyhűtött franciasaláta-mix722,41,013,04,0
Mélyhűtött mexikói zöldségkeverék773,51,013,0
Mustár1005,09,0
Olajbogyó160-22022,06,54,0
Olívabogyó, paprikával töltlve1402,012,54,5
Padlizsán251,05,02,6
Paradicsom201,04,01,7
Paradicsompüré1105,020,03,3
Paraj202,02,04,3
Petrezselyem (gyökér)301,06,07,5
Rebarbara170,53,54,4
Retek151,02,01,4
Savanyított káposzta20103,03,5
Sárgaborsó32021,51,553,023
Sárgarépa401,08,03,3
Sóska252,50,52,55,1
Spárga202,02,02,1
Sütőtök801,51,516,0
Szárazbab34022,51,058,024,0
Tök (főző), patisszon301,06,02,4
Uborka, kovászos uborka101,02,01,9
Vágott, vegyes savanyúság, édesítőszerrel201,02,5
Vöröshagyma, póréhgyma401,08,02,0
Zeller301,50,55,05,4
Zöldbab402,50,57,03,0
Zöldborsó907,00,514,08,8
Zöldpaprika201,00,53,02,3
NyersanyagokEnergia (kcal)Fehérje (gramm)Zsír (gramm)Szénhidrát (gramm)Élelmi rost (gramm)
GYÜMÖLCSÖK, GYÜMÖLCSKÉSZÍTMÉNYEK
Alma300,57,03,7
Anananász530,512,0
Aszalt gyümölcsök, füge, mazsola (átlag)250-2901,50,560-68,05,2
Avokádó1602,015,08,56,7
Áfonya501,00,511,03,0
Banán1051,524,01,7
Befőttek (cukorral, átlag)80-1000,520,0
Birsalma400,59,0
Citrom250,52,02,0
Cseresznye601,014,01,2
Datolya3102,072,07,0
Diabetikus befőttek (átlag)35-600,55,5-15,0
Diabetikus dzsemek (átlag, fruktózzal)1101,526,0
Dinnye, görög350,57,0
Dinnye, sárga400,510,01,0
Dzsemek (cukorral, átlag)2500,560,0
Egres400,58,03,5
Földieper (szamóca)351,07,01,7
Grapefruit350,57,01,2
Kajszibarack501,010,03,6
Kivi551,011,0
Körte500,512,06,2
Málna301,06,09,1
Mazsola2902,50,668,05,2
Meggy501,011,04,2
Narancs, mandarin (átlag)400,59,02,0
Őszibarack, nektarin (átlag)400,510,03,2
Ribizli (vörös)500,59,57,8
Szilva (besztercei)600,513,05,7
Szőlő750,518,05,4
3:1 Dzsemfix, Dr. Oetker23560,0
3:1 Dzsemfix, HAAS16052,0
NyersanyagokEnergia (kcal)Fehérje (gramm)Zsír (gramm)Szénhidrát (gramm)Élelmi rost (gramm)
DIÓFÉLÉK, OLAJOS MAGVAK
Dió65018,547,012,09,6
Földimogyoró61026,57,517,0010,3
Gesztenye1705,01,533,0
Gesztenyemassza170-2251,533-54,0
Kókusz (dió)4004,037,010,03,3
Mák54020,538,024,010,8
Mandula63027,552,07,012,0
Mogyoró69015,563,59,010,2
Napraforgómag50018,547,517,08,9
Pisztácia65022,554,014,03,4
Tökmag62034,050,54,0
NyersanyagokEnergia (kcal)Fehérje (gramm)Zsír (gramm)Szénhidrát (gramm)Élelmi rost (gramm)
HÚSOK, HÚSKÉSZÍTMÉNYEK
Baromfipárizsi24012,520,0
Baromfivirsli20019,013,0
Bárányhús, juhhús (sovány)20020,012,5
Borjúhús12519,54,5
Csemegakaraj11020,52,50,5
Csirkecomb14021,05,2
Csirkecomb, bőrös16615,010,7
Csirke far-hát30012,027,0
Csirkemellfilé100-11024,51,0
Csirkemáj13020,03,53,0
Csikreszárny16517,510,0
Diákcsemege46014,540,02,0
Disznósajt275-32014,522,5-28,5
Fekete-erdei sonka23524,514,01,0
Füstölt kolbászok (átlag)300-48015,525-40,0
Füstölt parsztsonka38017,033,0
Füstölt tarja, sovány20015,015,0
Gépsonka és egyéb sonkafélék16022,57,0
Hurka (véres, májas)29014,023,09,0
Kenőmájas32016,027,53,0
Lecsókolbász28016,523,0
Liba, kacsa (pecsenye)20019,012-14,0
Liba, hízott39016,035,0
Májkrém, konzerv22013,517,02,0
Marhahús, sovány12019-21,04,5
Marhahús, kövér29015,019,0
Marhamáj, borjúmáj13021,03,04,0
Olasz, mortadella34013,531,0
Pacal17016,011,0
Párizsi, krinolin, szafaládé (sertés)25512,022,02,0
Pulykapárizsi22519,02,0
Pulykamellfilé100-11024,51,00,5
Pulykacomb17420,59,20,5
Sertéscomb, -karaj16021,08,0
Sertéslapocka, -csülök250-35017,524-29,0
Sertésdagadó44012,042,0
Sertésmáj14019,55,52,0
Tavaszi, sajtos felvágott17510,013,52,0
Téli szalámi53025,146,0
Turistaszalámi34028,530,5
Vagdalt hús (átlag)200-30019,011,5-25,07,5-8,5
Virsli24012,520,0
Zala felvágott220-24015,518,0-20,00,5
NyersanyagokEnergia (kcal)Fehérje (gramm)Zsír (gramm)Szénhidrát (gramm)Élelmi rost (gramm)
HALAK, HALKÉSZÍTMÉNYEK
Amur14518,07,5
Busa9518,02,0
Fogas, süllő8519,01,0
Harcsa8017,51,0
Hekk9020,01,0
Hering, különféle szószban180-23516,012,5-18,53,5
Kaviár27026,016,05,0
Keszeg7517,01,0
Lazac2152014,0
Makréla, konzerv265-33020,022,5-29,0
Olajos halkonzervek (átlag)27020,021,0
Ponty (átlag)110-15016,05,0-9,0
Tengeri halfilé (átlag)8520,01,0
Tőkehal8019,51,0
NyersanyagokEnergia (kcal)Fehérje (gramm)Zsír (gramm)Szénhidrát (gramm)Élelmi rost (gramm)
ZSIRADÉKOK
Angolszalonna5001746,5
Bacon, szeletelt320-3801828-351
Császárszalonna, húsos30015241
Delma Yoghurt, Multivitamin350-37039
Delma Light18020
Flora Light36040
Flora Original53060
Flora (Pro-activ), Bertolli olívaolajjal320-36035-382,5-3
Főzőtejszín (20%-os zsírt.)2002,5205
Főzőtejszín (10%-os zsírt.)1202,5104
Kolozsvári szalonna6401861
Liga margarin61570
Majonéz7354804
Majonéz, light2805249
Margarin (átlag)740-78080
Margarin (50%-os zsírt.)44050
Olaj, búzacsíra930100
Olaj, kukoricacsíra930100
Olaj, lenmag930100
Olaj, mogyoró82091,5
Olaj, repce (erukasavmentes)930100,0
Olaj, szezámmag930100,0
Olaj, szója930100,0
Olaj, szőlőmag83092,0
Olaj, Vénusz, napraforgó83092,0
Olívaolaj, extraszűz900100,0
Rama (70%-os zsírt.)63070,0
Rama Classic45048,0
Rama Harmónia35040,0
Sertés- és libazsír92099,5
Szalonna, füstölt7209,073,0
Tejszín (30%-os zsírt.)2902,530,03,5
Tejszín, növényi2409,518,08,50,1
Tejszínhabspray, fruktózzal vagy cukorral2404,017,512-15
Tepertő82012,083,0
Vaj72080,0
Vaj (40%-os zsírt.)38540,05,2
Vajkrém (átlag)330-45033-40,02,0-5,0
NyersanyagokEnergia (kcal)Fehérje (gramm)Zsír (gramm)Szénhidrát (gramm)Élelmi rost (gramm)
TOJÁS
Tojás, egész, 1 db = 40 g (M)665,55,0
Tojás, fehérje, 1 db= 24 g143,0
Tojás, sárgája, 1 db = 16 g522,55,0
Tojás, egész, 1 db = 52 g (L)887,06,0
Tojás, fehérje, 1 db = 33 g194,0
Tojás, sárgája, 1 db = 19 g693,06,0
NyersanyagokEnergia (kcal)Fehérje (gramm)Zsír (gramm)Szénhidrát (gramm)Élelmi rost (gramm)
TEJ, TEJTERMÉKEK
1,5%-os tej503,51,55,0
2,8%-os tej603,52,85,0
Aludttej, joghurt, kefir603,53,03,5
Aktívia, gabonával601,011,01,8
Camembert (kölönféle)30018-21,523,01,5
Camembert (13%-os zsírt.)21018,013,00,5
Gomolyatúró28518,021,03,0
Gyümölcsjoghurt853,52,013,0
Gyümölcsjoghurt, light653,51,59,50,5
Joghurt, probiotikus703,50,712,0
Juhtúró3802,0
Kakaós ital653,51,511,50,5
Kefir, kaukázusi523,52,74,0
Körözött14520,510,04,21,6
Krémsajt (tejszínes)2603,026,01,6
Krémfehér sajt (fetajellegű)26512,021,54,0
Ömlesztett sajtok (átlag, Mmedve)28016,024,55,8
Ömlesztett sajt, Lapka23016,014,08,0
Salátafeltét (növényi olajjal, fetajellegű)24510,021,02,5
Sajt, sovány (köményes, Túra, Tolnai, Tolle)20030,010,02,0
Sajt, félzsíros (Óvári, orda, mozarella)240-30029,518,5-20,02,0
Sajt, zsíros (trappista, füstölt, edami stb.)320-38026-28,026-30,02,0
Tehéntúró, félzsíros14516,07,03,5
Tehéntúró, sovány (átlag)9514,02,5-3,03,5-4,0
Tejföl, 12%, (átlag)1403,512,03,5
Tejföl, 20%, (átlag)2103,520,03,5
Túró Rudi35514,518,031,0
Túrórudi (Milka)4259,025,537,0
Túrórudi (maltittal)27016,035,02,5
NyersanyagokEnergia (kcal)Fehérje (gramm)Zsír (gramm)Szénhidrát (gramm)Élelmi rost (gramm)
ITALOK
Aszú955,5
Bor, száraz (fehér, vörös)60-654,0
Bor, félszáraz, félédes (fehér)80-854,0-8,0
Bor, édes (fehér)954,0
Bor, félédes (vörös)17510,0
Brandy, rum (átlag, 30-35% alkohol)2502,0
Gyümölcslé, 100%40-509-10,00,3-0,5
Gyümölcslé, cukor nékül, 40-50% gyümölccsel204,00,3-0,5
Gyümölcslé, cukor nélkül, 12% gyümölccsel102,0
Likőrök (átlag, 17-30% alkohol)250-35018-35,0
Pálinka (átlag, 30-35% alkohol)250
Pezsgő, száraz65-700,5-1,5
Pezsgő, félédes784,0
Pezsgő, édes825,0
Rostos ivólevek (cukorral)6014,00,3
Sör40-605,0
Szörpök (cukorral)28070,00,5
Üdítők, tonik (cukorral)50-6012,0
Üdítők, cukor nékül0,2-2
Vermut, száraz110-1403,0-6,0
Vermut, félédes, félszáraz15010,0
Vermut, édes15015,0
Zöldséglevek, cukor nélkül20-304,00,2-2,0

Pin It on Pinterest

Ha tetszik az oldal kérlek oszd meg

Köszönöm